Menu
header photo

The Love of Cantu 651

fizjoterapeutasanok90's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://squareblogs.net/nilssonrossi18/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://squareblogs.net/rzeszowprawnik838/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://www.openlearning.com/u/rzeszow-adwokat396/blog/KancelariaUpadoKonsumencka
https://pbase.com/topics/prawnikrzeszow512/kancelaria_upado_konsumen
https://abeljacobs83.bravejournal.net/post/2021/11/06/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Jak długo trwa upadłość konsumencka?Śledząc fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule pragnę rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, jednakże do tej chwili mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tym momencie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Na wstępie należy uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły dużo deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu stosownego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego stosownym wyjściem jest korzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.